Pláže v Jadranove/Crikvenici

Jadranovo sa nachádza na severnom Jadrane, iba 9 km od mesta Crikvenice. Patrí mu popredné miesto v chorvátskom turistickom regióne, regióne Kvarner, ktorý má dávnu tradíciu v oblasti cestovného ruchu. Nachádza sa na slnečnom pobreží Jadranského mora. Jadranovo známy pre jeho početné pláže, zátoky a čistú vodu. Blato v zátoke Lokvišće má blahodárne a liečivé účinky.

Pobrežie Jadranova je veľké a ponúka pláže rôznych charakterov. K dispozícií je pláž s možnosťou zapožičať si lehátka, pláže s občerstvením väčšie, ale aj krajšie menšie pláže. Najkrajšie miesta na kúpanie s čírou vodou sú málo predstavované verejnosti a mnoho Chorvátov ich pokladá za akési „súkromné pláže“. Na týchto malých plážach ste často krát sami a dovolenku, relax a more si užívate plným dúškom.

V neďalekej Crikvenici sú pláže väčšie, charakteristické pre väčšie destinácie ako je bezpochyby aj Criveknica. Väčšina pláži je bezplatná. V uzavretom areáli na konci promenády Crikvenice je piesková pláž, za ktorú sa platí mierny poplatok. Pláž je čistá, s lehátkami reštauráciou a občerstvením, detskými preliezačkami. K tomuto areálu patrí aj park s ďalšími relaxačnými aktivitami.